یاد احمد بورقانی گرامی

شنبه 31 ژانويه 2009


این روزها که نخستین سالگرد درگذشت احمد آقای بورقانی است ،زیاد به روش و منش او فکر می کنم.یادش گرامی ! هرچه که می خواهم در باره او بگویم قبلا درمقاله ای نوشته ام که لینکش را دوباره اینجا می گذارم.

مهربانی که کتاب ها را می بلعيد

4 پيامهاى سخنگاه

  • یاد احمد بورقانی گرامی 1 فوريه 2009 09:54, بوسيله ى حمید

    گفتید:"رسانه ملی" عنوانی است که توسط خود سیمای جمهوری اسلامی در باره خودش به کار می رود و تقریبا حالت یک اسم تازه را برای این رسانه دولتی پیدا کرده است . این رو که خودم میدونم و نیاز به گفتن نبود.مگه گفتم شما اختراعش کردی و حرف من در مورد مخترعش بود؟ من حرفم این بود که این جنایتکار فکری و این رسانه ای که تمام هم و غمش خدمت به ج.ا. هست،به هر روشی که ممکن هست و به هر قیمتی که تموم بشه، گذاشتن واژه "ملی" بر روی اون یعنی توهین به این واژه، بهتر هست که برای حفظ حرمت واژگانی مقدس شبیه همین واژه، از بکار بردن این عبارت توهین آمیز پرهیز کنید. خوش باشید.www.daftarcheyeyaddashteman....

  • یاد احمد بورقانی گرامی 14 فوريه 2009 15:47, بوسيله ى تقي دژاكام

    سلام بر خانم بني يعقوب راستش تا حالا عادت نكرده ام چيزي را به خاطر ترس يا مصلحت ، نگويم يا بگويم . حداقل در وبلاگم اين طوري هستم . آنجا هم اسامي مورد اشاره شايد - شايد - به دليل بيشترين تاثيرگذاري يا تاثير پذيري ذهني خودم بوده است و نه اختلاف سليقه كه اگر جز اين بود درباره مهندس بازرگان يا بهزاد نبوي يا دفتر تحكيم يا ترانه هاي مرضيه و پريسا و خيلي چيزهاي ديگر چيزي نمي نوشتم . ... حالا كه باور مي كنيد چيزي را به دلايل مورد اشاره حذف يا تاكيد نكرده ام اين حرف را هم از دوست آن سالهايتان بپذيريد: گاهي وقتي نوشته هاي شما را در سايت ضد انقلابي گويا نيوز يا سايت زنان مي خواندم يا در همين وبلاگتان مي خوانم احساس خاصي به من دست مي دهد . احساس كسي كه فاصله هاي بسيار زيادي بين من و او هست ؛ فاصله اي كه هيچ گاه حتي در تصورم هم نمي گنجيد . و يك احساس ديگر : احساس مي كنم همه خانمهاي بد حجاب و بي حجاب و آنچناني كوچه و خيابان را خيلي دوست دارم ! سر فراز و سبز باش اي جنگل انسان ... پي نوشت : راستي شما با خانم زهرا بني يعقوب نسبتي هم داريد؟

  • یاد احمد بورقانی گرامی 20 فوريه 2009 08:05, بوسيله ى کریم پورحمزاوی

    خانم بنی یعقوب. زیباتر از این نمیشد که درباره زنده یاد احمد بورقانی مطلبی بخوانم.باز هم مثل همیشه از قلم شیوا و آمیخته به مسئولیت شما استفاده بردم. جمله ای که از پروفسور حسابی نقل کرده بودید بسیار زیبا و پرمحتوا بود. برای شما بزرگوار و خانواده آن مرحوم آرزوی موفقیت میکنم.
بنا به توافقنامه Creative Commons برخی از حقوق برای ژیلا بنی یعقوب محفوظ است.
نقل قول غیرتجاری و با ذکر منبع و اطلاع نویسنده، آزاد است.