فیلم مستند انتخاباتی احمدی نژاد

شنبه 30 مه 2009


دیشب فیلم مستند انتخاباتی محمود احمدی نژاد پخش شد. می توانم بگویم از عوامفریبی چیزی کم نداشت .اوج پوپولیسم بود .بارها کسانی را در روستاها و شهرستان ها نشان داد که شیفته احمدی نژاد هستند و به خاطر دیدار با او اشک شوق می ریزند.البته اشک ریختن دختر ایرانی قهرمان تنیس را در فرانسه به اشک های هموطنان مقیم داخل اضافه کنید.

در آخر فیلم هم یک دختر هفت-هشت ساله که به خاطر دیدار با احمدی نژاد اشک می ریزد، در مقابل دوربین در پاسخ به این سوال که چی می خواهی به رییس جمهوری بگی؟ می گوید: می خوام بهش بگم که مثل بابام که شهید شده دوستش دارم.

روزبه میر ابراهیمی در این باره نوشته :"وقتی این تصاویر را دیدم اولین سوال در ذهنم این بود که بعد از ۲۰ که از پایان جنگ می گذرد چگونه فرزند یک شهید (که حتما منظورش شهید دوران جنگ است) در سال ۸۸ می تواند ۸-۹ ساله باشد؟ حتی اگر در روزهای آخر جنگ هم بدنیا آمده باشد الان باید بیست ساله باشد....خلاصه در این مملکت هر چیزی ظاهرا ممکن است و برای قدرت هر کاری مجاز است ...."

تا نمایش فیلم تمام شد،ترانه تلفن زد و گفت :"چه بخواهی ،چه نخواهی این فیلم برای بخش هایی از مردم تاثیرگذاره و به نظرم رای او را بالا می برد".شاید حق با ترانه باشد .از دید مردم معمولی که تنها رسانه شان همین تلویزیون جمهوری اسلامی است به این فیلم نگاه کنید ،آن را تاثیر گذار نمی یابید؟ لطفا فیلم را از دید تحریمی های روشنفکر نگاه نکنید.از نگاه یک زن و مرد روستایی ببینید که احمدی نژاد را در این فیلم در میان روستایی ها می بینند.من در این مورد زیاد با مردم در شهرهای کوچک و روستاها حرف زدم ومی دانم که این موضوع برای شان خیلی مهم است.حتی در شهری مثل اصفهان آقایی را دیدم که می گفت :"این جمهوری اسلامی که کاری برای ما مردم نمی کند ،روسای جمهورش هم همینطورند و فرق زیادی با هم ندارند اما باز دم این احمدی نژاد گرم که اگر کاری هم نمی کند زیاد بین مردم می رود."و می خواهد به همین دلیل به او رای بدهد!

13 پيامهاى سخنگاه

 • شهید فقط در دوران جنگ نداشتیم. همین الان هم در نیروی انتظامی و در گیری های مرزی شهید داریم. البته از این عوام فریب هر دروغی که بخواهی بیرون می آید!

  پاسخ به اين پيام

 • فیلم مستند انتخاباتی احمدی نژاد 30 مه 2009 13:26, بوسيله ى ژاله امیدیان

  این یک فیلم پوپولیستی تمام عیار بود و متاسفانه با شخصیت و آبروی افراد بازی می کرد این وظیفه هر دولتی است که مسکن مردم را تامین کند واقعا تعجب آور است اگر هم کمکی به کسی انجام شده با نشان دادن این پیرزن ثابت کردند ارزشی برای عزت و آبروی مردم قائل نیستند.

  پاسخ به اين پيام

 • فیلم مستند انتخاباتی احمدی نژاد 30 مه 2009 13:38, بوسيله ى سلیمان

  من در باره این انتخابات نظری ندارم چون در ایران زندگی نمی کنم. بخاطر همین نکته مثلا روشنفکرانه ای که این دوست شما آقای میر ابراهیمی گفته اند و این روزها نقل بالاترین شده بود فیلم را هم تا آخر تماشا کردم. از این همه شاید یک نتیجه به ذهن افرادی که مثل من در ایران نیستند خطور می کند که اگر تمامی استدلات مخالفان احمدی نژاد از این دست باشد که باید در آن را گل گرفت. آخر در کجای آن فیلم گفته شده که پدر آن دختر در جنگ شهید شده است؟ و آیا اصولا در ایران تمامی شهیدان اعلام شده در دولت های ایرانِ پس از انقلاب شهیدان جنگ هستند؟؟؟ در مورد سایر موارد هم نه اطلاعی دارم و نه دوست دارم که در آن مباحث مشارکتی داشته باشم. فقط برای این در اینجا نوشتم چون دیدم که شما از راوی آن سخن حکیمانه روایت کرده اید.

  پاسخ به اين پيام

 • فیلم مستند انتخاباتی احمدی نژاد 30 مه 2009 19:14, بوسيله ى مهدي وزيريان

  به ياد او كه... سلام به شما خواهر گرامي گفته دوستمان درست است و ما تنها شهيد در دوران جنگ نداشتيم، و بعد اينكه ايشان يك فرد مذهبي، با پشتكار زياد و دلسوز براي مردم و جامعه هستند. براي من كه دكتراي داروسازي دارم هم چنين فيلمي تاثير گذار بود. چرا دوست داريد طرفداران احمدي ن‍ژاد رو عوام نشون بديد و بگيد كه در بين قشر تحصيلكرده و روشنفكر جايگاهي ندارند؟ فيلم امشب آقاي موسوي رو ديديد؟ لطفاً با واژه پوپوليست امشب يك جمله بسازيد

  پاسخ به اين پيام

 • فیلم مستند انتخاباتی احمدی نژاد 30 مه 2009 20:20, بوسيله ى آ / ف

  چه ایرادی دارد که احمدی نژاد هم چند تایی رای بیاورد. اما چیزی که من در اردبیل می بینم اینه که: تا به حال در شیشه هیچ مغازه ای عکس رضایی و کروبی رو ندیدم و در جمع تصاویر نصب شده توسط مغازه دارها تصویر رئیس جمهور فعلی به اندازه یک پونزدهم تصویر میرحسین هم نیست. شهر در تسلط عکس میرحسین و رنگ سبزه. //////// هر چند ماه به یک بار اعلامیه هایی رو روی دیوارها می بینم که مجلس ترحیم یک شهیده. کسایی که توسط تروریست های پژاک کشته شدن یا توسط جندا... و ... . یا مجروحی, شیمیایی ای چیزی...

  پاسخ به اين پيام

 • جدا شما نمي دانيد كه ما هنوز كه هنوز به كارمندان دولت كه در ماموريت جان خود را از دست مي دهند عنوان شهيد مي دهيم و همچنين ما جانبازاني داريم كه شهيد مي شوند محض اطلاع شما عزيزان بايد بگويم آن دختر دختر يك جانباز بود كه چند وقت قبل شهيد شد در ضمن فيلم آقاي موسوي كه اصلا گريه مردم را نشان نداد غذا خوردن در كنار جاده را نشان نداداصلا نوستالزيك نبوداصلا از علاقه مردم به سادات سوئ استفاده نمي كرد(رنگ سبز)و.......كه خودتان بهتر از ما مي دانيد ولي به رو نمي آوريد

  پاسخ به اين پيام

 • تو چه روزنامه نگاری هستی؟ با این سوالت

  پاسخ به اين پيام

 • شما بهتر اول بريد اطلاعات عمومي راجع به كشورتون رو كامل كنيد بعد نظر بدهيد. ما هنوز هم خيلي از مردم كشورمون با روش هاي مختلف به شهادت مي رسند.

  پاسخ به اين پيام

 • فیلم مستند انتخاباتی احمدی نژاد 8 ژوئن 2009 07:36, بوسيله ى مهدی

  سلام جهت اطلاع پدر ایشان شیمیایی بودند چند ماه قبل از سفر احمدی نژاد شهید شدند

  پاسخ به اين پيام

 • فیلم مستند انتخاباتی احمدی نژاد 8 ژوئن 2009 07:41, بوسيله ى طرفدار متعصب و البته روشنفكر احمدي نژاد

  بابا شما ديگه كي هستيد؟ شما هر كاري مي كنيد تا احمدي نژاد بيجاره رو زير سئوال ببريد. اگه چشاتونو باز مي كرديد مي ديديد كه روي سنگ قبر آن شهيد نوشته شده تاريخ شهادت سال 1383 . به نظر شماه از سال 83 تا سال 88 چند سال مي گذره. من كه فكر مي كنم 5 سال. شما چطور؟ البته شما كه اصلا فكر نمي كنيد. شكمي حرف مي زنيد. داريد به آب و آتيش مي زنيد تا خودتونو اثبات كنيد. در جواب آن آقاي اردبيلي بايد بگم كه عزيزم اصولا آنجا اردبيل است. توقعي ديگه اي از آنجا نداريم. در ضمن تبليغات براي كساني است كه مي خواهند خودشونو معرفي كنند. احمدي نژاد كه نياز به معرفي نداره. افراد ديگه 100 ميليون پول بي زبونو برميدارن عكس چاپ مي كنن تا چكنويس دانش آموزان بشه. بزار دلشون به همين عكس چاپ كردانا خوش باشه عزيزم. حرف زياد برا گفتن دارم اما مجالش نيست و همچنين در حد و اندازه اي نيستيد كه با شما دهن به دهن بشم.

  پاسخ به اين پيام

 • اون دختربچه دختر یکی از پرسنل نیروی انتظامیه که در درگیریهای مرزی شهید شده،نمیدونی بدون.

  پاسخ به اين پيام

 • فیلم مستند انتخاباتی احمدی نژاد 13 ژوئن 2009 17:04, بوسيله ى گل محمدی

  سلام شهید ناصر یکی از شهدای نیروی انتظامی هست که در درگیری با اشرار شهید شدن... اینطوری قضاوت کردن در مورد شهدا اصلا درست نیست... چیزی رو نمیدونین اول در موردش تحقیق کنین و بعد دیگران رو متهم کنین!!!

  پاسخ به اين پيام

 • فیلم مستند انتخاباتی احمدی نژاد 21 ژوئيه 2009 23:43, بوسيله ى زندگینامه ی فلسفی من

  کارل یاسپرس:پرسیدم"مرد بی فرهنگی مثل هیتلر چگونه مد خواهد آلمان را اداره کند؟" هایدگر گفت:"فرهنگ و تربیت مهم نیست. به دستهای جدابش نگاه کنید."

  پاسخ به اين پيام


اعلان پس از تأئيد

سخنگاه  : پيامهاى شما پس از تأئيد گردانند گان سايت نمايان خواهند شد

يك پيام ، يك تفسير ؟
 • (براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه جاى خط ها را خالى بگذاريد)

(اختيارى) كى هستيد؟
بنا به توافقنامه Creative Commons برخی از حقوق برای ژیلا بنی یعقوب محفوظ است.
نقل قول غیرتجاری و با ذکر منبع و اطلاع نویسنده، آزاد است.