ما مرد نقاش را از خانه در آوردیم

سه شنبه 16 ژوئن 2009


سالهاست که به خودم قول داده ام شیفته کسی نشوم ،چه در حوزه شخصی و چه در عرصه اجتماعی و سیاسی.می دانم که شیفتگی با خودش مطلق نگری را می آورد و من از مطلق نگری خیلی می ترسم.

من شیفته میرحسین موسوی نشده ام اما نمی توانم احساس عمیقا مثبتم را نسبت به او پنهان کنم. در این چند روزه استقامتی ستودنی از خود برای صیانت از رای مردم نشان داده است .آنچنان که خود در راهپیمایی میلیونی مردم تهران گفته است :"آمده ام ، تا بهاری سبز «استقامت کنم» تا «نماد سبز» را به «یغما» نبرند."

دیروز در راهپیمایی سبزپوشان تهران در خیابان آزادی ،پسرجوانی برگه هایی را با تصویر یک دست که برگهای سبز از آن روییده بود به دست مردم می داد که رویش نوشته شده بود:

"ما مرد نقاش را از خانه در آوردیم و از او خواستیم بیاید و شهرمان را رنگ بزند که از این همه سیاهی خسته ایم ،ما از اهانت و تیرگی خسته ایم ،سبز می خواهیم تا نفس بکشیم .سبز می خواهیم.حالا می خواهیم هر ایرانی که کشورش را دوست دارد ،دستانش را سبز سبز کند و دیوارهای شهر را رنگ کند ،تا آن روز که صدای ایران را بشنویم."

امیدوارم این مرد نقاش، میرحسین موسوی همانطور که خودش گفته تا بهاری سبز استقامت کند. البته می دانم که او برای استقامت خود به حضور سبز و آرام مردم در صحنه نیاز دارد."

11 پيامهاى سخنگاه

 • ما مرد نقاش را از خانه در آوردیم 17 ژوئن 2009 09:04, بوسيله ى saaam

  دوستان عزیز

  در مورد مکان رهپیمایی امروز (چهار شنبه)ظاهرا توفقی وجود نداره. برخی‌ میگن ساعت چهار میدان هفت تیر و برخی‌ میگن همون ساعت میدون انقلاب به سمت آزادی. سایت موج سوم میدون انقلاب رو تایید کرده که به نظر منطقی میاد چون یک بار این کار به صورت موفقیت آمیز انجام شده و در ضمن دسترسی‌ به میدان انقلاب بسیار ساده تر است. از طرفی‌ میدان انقلاب به طور طبیعی محل گذر مردم است که حتی اگر در رهپیمایی شرکت نکنند انو میبیننن. نکته دیگر اینکه این مسیر انقلاب‌آزادی شامل دو دانشگاه بسیار مهم تهران و شریف است. بنابرین منتظر تایید خبری دیگر نباشید و به همه اطلاع دهید که ساعت چهار میدون انقلاب باشند. میدون انقلاب محل ثابت تجمعات مسالمت آمیز. . موفق باشید اینهم اصل خبر از سایت موج سوم: به گزارش «موج سوم» به نقل از ایلنا، شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات از وزارت كشور درخواست كرد مجوز لازم را براي راهپيمايي مسالمت آميز روز چهارشنبه صادر كند.

  به گزارش خبرنگار ايلنا، شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات با توجه به اعتراض حاميان مير حسين موسوي به نتايج انتخابات، از وزارت كشور خواست كه براي راهپيمايي روز چهارشنبه مجوز لازم را صادر كند. قرار است اين راهپيمايي مسالمت آميز روز چهارشنبه از ساعت 16 در ميدان انقلاب به سمت ميدان آزادي برگزار شود.

  لازم به ذکر است که برای راهپیمایی روز دوشنبه نیز از سوی ستاد مهندس موسوی درخواست مجوز شده بود، اما خودداری وزارت کشور از صدور مجوز مانع از انجام این راهپمایی نشد.

  اصل 27 قانون اساسی نیز تصریح می‌کند: «تشکیل اجتماعات و راه‏پیمایی‏ها، بدون حمل سلاح، به شرط آن که مخل به مبانی اسلام نباشد آزاد است.»

  پاسخ به اين پيام

 • ظاهرا بلاگفا رو از کار انداختن به این لینک برید حتماااااااااااااااا ببینیدددددددددد

  http://s3.amazonaws.com:/goodtree_m...

  به دیگران اطلاع بدید

  پاسخ به اين پيام

 • ما مرد نقاش را از خانه در آوردیم 17 ژوئن 2009 12:52, بوسيله ى علی

  نخستین روزهای اسفندماه سال گذشته بود که قلم را در دست گرفتم تا برای مرد نقاش بنویسم تا امروزهم نوشتم هم فریاد زدم. تنها کار مثبتی که در طول زندگی ام انجام دادم این بود و امروز چه خوش حالم که راه خطا نرفته ام. تنها این مطلب برایم مرهم است ؛ مرهم اشک هایی که جلوی وزارت کشور ریخنم و کینه ای که در گلو دارم.

  پاسخ به اين پيام

 • ما مرد نقاش را از خانه در آوردیم 18 ژوئن 2009 01:04, بوسيله ى ali

  بزرگترین دشمنان هر ملتی کسانی‌ هستند که در برابر آزادی ملت قرار دارند. چرا؟ برای اینکه با آزادی، شعور و آگاهی‌ مردم رشد میکنه. با آزادی انسانها می‌تونن مستقل فکر کردن رو یاد بگیرن. انسانهای با شعور و آگاه می‌تونن مسائل جامعه و محیط زندگی‌ شون رو بهتر ریشه یابی‌ و حل کنند. انسان با تفکر باز و روشن می‌تونه فریبکاری قدرت مدران و تمامیت خواهان رو ببینه و در برابرش راه حل درست پیدا‌ کنه. اگر برای خودمون ارزش قائل هستیم . اگر خواهان داشتن جامعه پویا و سالمی هستیم. تلاش خلاقانه برای بدست آوردن آزادی برامون تبدیل به با ارزشترین کارها می‌شه. شب‌ها رو بومها، روزها تو خیابونها: بگیم آزادی. داشتن آزادی یکی‌ از اساسیترین نیازهای بشر بعد از هوا، آب و غذا است. تنها انسان آزاده می‌تونه فرهیخته ، با شعور بالا،و فرد موثری برای جامعه ش بشه. این بنظر شما زیبا نیست؟ ایران ما: آزادی، آزادی، جمهوری،جمهوری. سعی‌ کنیم از کلمه مرگ هم کمتر استفاده کنیم "مرگ بر" بر بیشتر مال اونهاست

  پاسخ به اين پيام

 • منم مرد نقاش رو دوست دارم عاشق این ایستادگی و مقاومتش هستم و این حرکت اعتراضی مردم ایران رو می پرستم ولی این دفعه این رو می دونم که مرد نقاش هم ممکنه اشتباه کنه پس هیچ وقت اون رو نمی پرستم اشتباهات نقاشیش رو هم انتظار دارم و بدون تاثیر منفی در اتحادمون بهش می گم.

  پاسخ به اين پيام

 • ما مرد نقاش را از خانه در آوردیم 18 ژوئن 2009 17:30, بوسيله ى امید بهروزی

  من نیز با این حرف خانم بنی یعقوب موافقم که " شیفتگی با خودش مطلق نگری را می آورد و من از مطلق نگری خیلی می ترسم." ولی وقتی دیدم مردم در این تظاهرات موسوی را بت نکرده اند و شعار میدهند:" موسوی موسوی سکوت کنی خائنی" خوشحال شدم و کمی ترسم کاهش پیدا کرد به هر حال به نظر من "رهبران" توسط مردم ساخته میشوند مثل هر چیز دیگر ( البته تاثیر همیشه وجود داشته و همچنین محدودیت و عوامل نامریی) بنابراین بنظر میرسد بهتر است در موقع ساخت رهبران ، دقت کافی و حوصله یک باعبان بخرج دهیم و توسط چشم و چراغ مردم ، یعنی روزنامه نگاران مستقل و آزاد بهوش باشیم که سی سال بعد از رهبر ساختن ما ، جوانان آن زمان ، ما را سرزنش نکنند که شما هم باز بت ساختید نه رهیر

  پاسخ به اين پيام

 • ما مرد نقاش را از خانه در آوردیم 18 ژوئن 2009 21:10, بوسيله ى محسن برغندان

  ژیلا جان نمی دانم هنوز مرا به یاد دارید یا خیر من محسن برغندان هستم همان که از بوشهر با شما در تماس بود.سپاس از مهمان نوازی شما و همسر مهربانتان حال که در لس آنجلس و در تبعید به سر می برم هرچند امید بازگشت دارم اما نمی دانم که اگر موسوی بر سر کار اید ایا اجازه خواهد داد مخالفین در درون کشور فعالیت کنند یا او هم مانند خامنه ای مخالفین را به کشور راه نخواهد داد

  ضمنا من نام کتابت را فراموش کرده ام اگر شد در وبلاگت معرفی کن و اینکه ایا هنوز می توان آن را گیر آورد؟ می خواهم به تعداد زیاد خریداری کنم.کتابی است بسیار مفید

  بدرود

  پاسخ به اين پيام

 • ما مرد نقاش را از خانه در آوردیم 19 ژوئن 2009 06:08, بوسيله ى م.ص.خ

  سلام من 54 سال سن دارم. زمان انقلاب 23 ساله بودم و دانشجوی پزشکی. مذهبی نیستم. تقریبا در همه انتخابات شرکت کرده ام. آمدن آقای موسوی را به سختی پذیرا شدم- بخصوص اینکه باعث ترک آقای خاتمی از صحنه انتخابات شدند. خاطرات خوب و بد از ایشان در زمان نخست وزیری شان داشتم. خوب آن مربوط به اداره کشور در زمان جنگ بود و بد آن اگر- چه ممکن است مستقیمآ به ایشان مربوط نباشد، جو خفقان، گزینش ها و اعدام ها... بود.در هر صورت ایشان نخست وزیر بودند. تصمیم داشتم به آقای کروبی رای دهم ولی بعد از پخش مناظره ها نظرم عوض شد و حال میبینم اشتباه نکرده ام. این “میرحسین” با مهندس موسوی نخست وزیر بسیار متفاوت است... گو اینکه فرد دیگری است...امیدوارم اینبار نظرم عوض نشود.

  پاسخ به اين پيام

 • امیدوارم مرد رمال را هم خانه نشین کنیم. با سخنان امروز نماز جمعه دیگر تکلیف معلوم است. اتقامت مرد نقاش خیلی بیش از آن چه فکر می کردیم سودمند بوده و البته هزینه خواهد داشت. بیت سخنران نماز جمعه دست بردار نیست. مقاومت تنها راه است. مرد نقاش بمان. باید حجمی از مطالبات را در حکومت ایجاد کنیم تا این تظاهرات خیابانی هر روزه اولا دچار فرسایش نشود و ثانیا بی سر نماند. این ها منتظر تعلل مرد نقاشند. هر چه زمان بیشتر می گذرد برگ برنده از آن آنهاست. مرد نقاش خوب فکر کند و تاکتیک جدیدی بکار بندد.

  پاسخ به اين پيام

 • ما مرد نقاش را از خانه در آوردیم 21 ژوئن 2009 12:56, بوسيله ى Dalghak.Irani

  متأسفم دختر خوب ایران. من همان قدر که به 24 میلیون رأی احمدی نژاد مشکوک ووحشت زده ام؛ به آمدن وماندن واستقامت موسوی "برسرچه!" هم علامت سؤال پررنگی دارم. از صمیم دل آرزو می کنم که شما جوانان بر ما پیران- من63ساله ام- پیروز شوید وسبزی امید های سبزتان میهن ما را به یک تابلوی نقاشی غیراز شیارهایی از سرخی خون بر بومی از شب میهمان کنید. وای خدای من اگر این بار مثل آن "8 سال" شما سربخورید؛ پاسخ این امید تازه به" آزمودۀ شکست خورده" را ... نه! نه! نه! پیرمرد خرفت! خفه شو ودعا کن که جوانان برنده باشند این بار انشاء الله. یا...هو

  پاسخ به اين پيام

 • That painter had showed his art while he had painted our city in 1980s !!!

  پاسخ به اين پيام


اعلان پس از تأئيد

سخنگاه  : پيامهاى شما پس از تأئيد گردانند گان سايت نمايان خواهند شد

يك پيام ، يك تفسير ؟
 • (براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه جاى خط ها را خالى بگذاريد)

(اختيارى) كى هستيد؟
بنا به توافقنامه Creative Commons برخی از حقوق برای ژیلا بنی یعقوب محفوظ است.
نقل قول غیرتجاری و با ذکر منبع و اطلاع نویسنده، آزاد است.