مصطفی تاج زاده آزاد شده اما هنوز خیلی ها زندانی اند

جمعه 12 مارس 2010


دیروز مهدیه عزیز ،همسر رنجدیده ی احمد زید آبادی به من تلفن زد و گفت که برخی از فامیل و دوستان به او زنگ می زنند و می پرسند حالا که همه آزاد شده اند ،چرا احمد را آزاد نمی کنند؟ من هم به مهدیه گفتم از تو چه پنهان برخی هم با من تماس گرفتند و می پرسند حالا که همه ازاد شده اند ،چرا بهمن آزاد نشده؟ مهسا هم مشابه همین موضوع را در باره مسعود باستانی تعریف می کند

راستش ،آزادی زندانیان در این چند روزه با تبلیغات زیاد رسانه های سبز همراه بوده است و کمتر به این توجه داشته اند که تعداد زندانی های آزاد شده نسبت به زندانیانی که در بندند اندک است و هنوز هم هر روز کسانی بازداشت می شوند .سایت جرس با آزادی مصطفی تاج زاده نوشته بود که پروژه بازداشت فعالان سیاسی شکست خورده است و البته توضیح نداده بود چرا با آزادی چند نفر به این نتیجه رسیده است .

و به قول مجتبی سمیع نژاد:

"باید پرسید از چه روزی این پروژه‌ی دستگیری شکست خورده است؟ مگر همین هفته‌ی پیش ده‌ها نفر از فعالین حقوق بشر بازداشت نشدند؟ در عرض یک روز پنج شش نفر آزاد شدند و روز بعد دو سه برابر آن‌ها بازداشت شدند. آیا این‌که اصلاح‌طلبان آزاد شدند، یعنی همه آزاد شده‌اند یا نویسنده از آمار زندانیان خبر نداشته است؟ "

کسانی که فکر می کنند همه زندانیان سیاسی آزاد شده اند و به همین دلیل پروژه بازداشت فعالان را شکست خورده توصیف می کنند ،یک روز سری به سالن ملاقات زندان اوین بزنند تا خود از نزدیک ببینند نه فقط بسیاری از زندانیان سیاسی مشهور آزاد نشده اند که همچنان بسیاری از معترضان بی نام و نشان که از هفته ی اول پس از انتخابات بازداشت شده اند ،هنوز در زندان اند.

نمی خواهم شادی کسانی را که از آزادی مصطفی تاج زاده عزیز خوشحال اند تلخ کنم.من هم از آزادی او خوشحالم اما عزیزان! هنوز خیلی ها در بندند.چند آزادی را دلیل آزادی همه و مهم تر از آن دلیل پیروزی و به قول سمیع نژاد دلیل شکست پروژه بازداشت فعالان نگیریم.

من تنها نام تعدادی از روزنامه نگاران زندانی را می نویسم تا بدانیم هنوز حداقل 60 روزنامه نگار در زندان اند ،اسامی بقیه زندانی های سیاسی با یک جستجوی ساده درفضای وب قابل دسترسی است

اسامی روزنامه نگارانی که همچنان در زندان اند

احمد زید آبادی ،مسعود باستانی ،بهمن احمدی امویی ،عیسی سحرخیز ،کیوان صمیمی ،علیرضا بهشتی شیرازی ،ساسان اقایی ،عمادالدین باقی ،محمد داوری ،محمد صادق جوادی حصار ،رضا رفیعی فروشانی ،هنگامه شهیدی ،شیوا نظر آهاری ،لی لی فرهادپور ،جواد ماهزاده ،مسعود لواسانی ،حسین نورانی نژاد ،کاوه قاسمی کرمانشاهی ،بدرالسادات مفیدی ،نادر کریمی جونی ،سعید لیلاز ،مهدی محمودیان ،محمد نوری زاد ،نیلوفر لاری پور ، بهزاد مهرانی ، محبوبه کرمی ،علی ملیحی ،محمد نوری زاد ،وحید پور استاد ،اکبرمنتجبی و ....

اسامی سایر روزنامه نگار زندانی را می توانید در این سایت ببینید

تا آزادی روزنامه نگاران زندانی

اسامی سایر زندانیان سیاسی نیز در سایت تا آزادی زندانیان سبز قابل دسترسی است

تا ازادی زندانیان سبز

و البته فراموش نکنید که اسامی تعدادی از زندانیان گمنام در هیج کجا ثبت نشده است

در حاشیه :مشاوران مهندس موسوی از جمله بهزادیان نژاد و عرب مازار نیز همچنان در بندند و پس از هفتاد و چند روز در سلول انفرادی هستند.

3 پيامهاى سخنگاه

 • محمد صادق جوادي حصار 12 مارس 2010 15:22, بوسيله ى مهرداد

  اسم صحيح نفر دهم، محمد صادق جوادي حصار هست

  پاسخ به اين پيام

 • ژیلا جان! اصل اساسی «از خرس مویی» در باره مجموعه زندانیان صدق می‌کند. آزادی یک نفر همچون آزادی همگان است و شادی آور است. همچنانکه در بند بودن یک نفر در بند بودن همگان است و تا یک زندانی بی گناه هست همگان دربندند حتی آنی که تازه آزاد شده است. پس نخست شادمانی برای آزادی یک نفر. هوراااااا.

  پاسخ به اين پيام

 • گویا سرانجام قرعه فال به نام بهمن احمدی امویی عزیز زدند. خیلی وقت پیش خواندم که با اشاره به حرفهای خانم نوشابه امیری نوشته بودید گلها رو سرحال نگه می دارید تا همسرتون برگردد. چشمتون روشن. امیدوارم به زودی چشم مهدیه خانم و مهسا و دیگران هم روشن شود. جشم همه ایرانیان روشن باد! سال نو مبارک!

  پاسخ به اين پيام


اعلان پس از تأئيد

سخنگاه  : پيامهاى شما پس از تأئيد گردانند گان سايت نمايان خواهند شد

يك پيام ، يك تفسير ؟
 • (براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه جاى خط ها را خالى بگذاريد)

(اختيارى) كى هستيد؟
بنا به توافقنامه Creative Commons برخی از حقوق برای ژیلا بنی یعقوب محفوظ است.
نقل قول غیرتجاری و با ذکر منبع و اطلاع نویسنده، آزاد است.