بهمن با اعتصاب غذا مخالف بود اما

يكشنبه 1 اوت 2010


بهمن وارد هفتمین روز اعتصاب غذایش شده است و من خیلی نگرانش هستم.هیچ وقت ندیدم بهمن با اعتصاب غذا موافق باشد و وقتی شنیدم که دست به اعتصاب غذا زده ،خیلی متعجب شدم و با خودم گفتم ببین !چقدر آنچه اتفاق افتاده برای بهمن سخت بوده که این گزینه را انتخاب کرده است.

در مدتی که بهمن به طور موقت آزاد شده بود بارها با هم در باره مسائل زندان صحبت کردیم و بارها بحث اعتصاب غذا مطرح شد و هربار من به بهمن می گفتم هیچ وقت اعتصاب غذا نکن ،وقتی آنها انواع و اقسام فشارها را به تو به عنوان زندانی وارد می کنند ،خودت در حق خودت بی رحمی نکن و دست به اعتصاب غذا نزن.

حتی به یادش آوردم که سازمانهای حقوق بشری نیز به همین دلیل که اعتصاب غذا اقدام علیه سلامت و جان شخص است ،از آن حمایت نمی کند.

و همیشه لبخندی می زد و می گفت :من اعتصاب غذا نمی کنم .نگران نباش .من هم فکر می کنم نباید علیه سلامت خودمان اقدام کنیم .

اما در این چند روز با اخبار مختلفی که از اوین رسیده ،بارها به خودم گفته ام شاید اگر من هم به جای بهمن و آن شانزده نفر دیگر بودم چاره ای برایم نمی ماند جز گزینه اعتصاب غذا.

سعی می کنم بهمن و دوستان عزیزش را این روزها بیشتر درک کنم و عمق ناراحتی و اعتراض شان را بفهمم .

آرزو می کنم مسوولان زندان و قوه قضاییه بویژه دادستان تهران راهی برای حل ماجرا پیدا کنند.





6 پيامهاى سخنگاه

 • بهمن با اعتصاب غذا مخالف بود اما 2 اوت 2010 05:12, بوسيله ى فریبا

  ژیلا جان سلام من هم از شنیدن اعتصاب غدای این عزیزان ناراحت شدم انشا الله که خداوند از غیب کمک کند و به سلامتیشون آسیبی وارد نشود این عزیزان باید بدانند ظالمان از اینکه خدای ناکرده یکی از این عزیزان مشکلی برایشان پیش بیاید نه تنها ناراحت نمی شوند بلکه خوشحال هم میشوند امیدوارم اعتصاب را بشکنند

  پاسخ به اين پيام

 • ما رو هم در نگرانیهای خودتون سهیم بدونید

  پاسخ به اين پيام

 • بهمن با اعتصاب غذا مخالف بود اما 3 اوت 2010 16:39, بوسيله ى نیلوفر دهنی

  ژیلای عزیز جز شرمندگی در برابر بزرگانی چون تو و بهمن چه نصیب ما شده است؟ شاید این شرمندگی را بتوان با حس افتخار به داشتن چون تو و او لحظه ای از خار برد. تو و بهمن را می ستاییم. ایران نیز به داشتن شما می بالد.

  پاسخ به اين پيام

 • بهمن با اعتصاب غذا مخالف بود اما 4 اوت 2010 15:02, بوسيله ى آن

  امیدوارم که آقا بهمن حالشون خوب باشه و هر چه زودتر خبر سلامتیشون رو اینجا بخونم و امیدوارم که مسئولین یه کاری بکنند و تمامی زندانیان سیاسی آزاد بشند...ژیلا جان هیچ کاری از من بر نمی آید و تنها کاری که می تونم بکنم اینه که برای تو و تمامی کسانی که مثل تو چشم به راه عزیزانشون هستن دعا کنم و امیدوارم که خدا صدای ما رو هر چه زودتر بشنوه

  پاسخ به اين پيام

 • بهمن با اعتصاب غذا مخالف بود اما 5 اوت 2010 04:17, بوسيله ى مریم

  خانم بنی یعقوب عزیز سلام امیدوارم خودتون و پسر نازنینتون خوب و سلامت باشید. خواستم بنویسم برایتان که چقدر به یادتان هستم و نگران همسرتون. خواستم بگم که چقدر شرمنده خانواده شما و خانواده هایی مثل خانواده شما هستم که بزرگوارنه و استوار جلو این همه بیداد ایستاده اید. خواهش می کنم که من و امثال من راهنمایی کنید که چگونه می توانیم کمک حال شما در تحمل رنج دوری و ستمی که به شما و عزیزانتون می ره باشیم.من واقعا احساس شرمندگی و گناه می کنم که در این روزهای سخت هیچ کمکی به خانواده های زندانیان سیاسی نمی کنم. واقعا متاسفم که علاوه بر رنج دوری حالا باید دغدغه سلامت همسرتون و بقیه عزیزان را داشته باشید. امیدوارم دادستانی هر چه زودتر دست از این لجبازی و بی قانونی برداره و این عزیزان اعتصاب غذا را بشکنند و هر چه زودتر آزاد شوند.

  پاسخ به اين پيام

 • بهمن با اعتصاب غذا مخالف بود اما 27 اوت 2010 18:19, بوسيله ى انسان سکولار

  ایشان چرا موضعشان را تغییر دادند ؟

  شاید اعتصاب غذائی در کار نباشد و بد خواهان میخواهند نشان دهند ایشان حتی در مواضع قطعی هم متزلزلند؟

  پاسخ به اين پيام


اعلان پس از تأئيد

سخنگاه  : پيامهاى شما پس از تأئيد گردانند گان سايت نمايان خواهند شد

يك پيام ، يك تفسير ؟
 • (براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه جاى خط ها را خالى بگذاريد)

(اختيارى) كى هستيد؟




بنا به توافقنامه Creative Commons برخی از حقوق برای ژیلا بنی یعقوب محفوظ است.
نقل قول غیرتجاری و با ذکر منبع و اطلاع نویسنده، آزاد است.