پاسخ یک دوست : آرى بهمن فولاد نيست ، او بسان الماس است

شنبه 7 اوت 2010


دوست عزیزی در پاسخ به یادداشت من که بهمن قوی است اما فولاد نیست ،پاسخ زیبایی نوشته است .ببینید :

ژیلا بنی یعقوب روزنامه نگار، با اظهار نگرانی از وضعیت همسرش بهمن احمدی امویی روزنامه نگار و تحلیل گر مسایل اقتصادی که از دوشنبه هفته گذشته در اعتصاب غذا به سر می برد، در یادداشتی ، طولانی شدن مدت اعتصاب غذای همسرش و سایر اعتصاب کنندگان را باعث نگرانی شدید خانواده ها دانست.

او نوشته است به این باور رسیده ام که انسان فولاد نیست که با ضرباتی که بر سرش فرود می آید آبدیده تر شود. به ژيلاي عزيز ياد آور ميشوم كه بهمن و همه آنها كه براي آزادي مقاومت ميكنند، بسان الماسند. پرداخت ميشوند و برنده تز ميگردند. آنها نور را تجزيه ميكنند و چون رنگين كماني به اطراف مي پراكنند. سخت است، آري سخت است تحمل مشقت و سختي هايي كه متحمل ميشوند در بهاي آزادي اما بدان و باور كن كه اين جواهرات پر ارزش، بها از همين مقاومت ميابند و درخشان و سر بلند از اين مهلكه بيرون خواهند آمد و در فرداي آزادي ايران، چون امروز، بر ديده ملتي جاي دارند كه قدر ميداند و بر صدر مينشاند فرزندان دلير و با شرف خود را.

به ژيلاي عزيز ياد آور ميشوم كه بزرگان، نامي بزرگ براي خود ثبت ميكنند در دفتر تاريخ و نور وجودي آن الماسهاي درخشان، بر هر كه بدانها عشق ميورزد، خواهد تابيد. تو و بهمن ، هر دو از الماسهاي ناب ايرانيد.

2 پيامهاى سخنگاه

  • پاسخ یک دوست : آرى بهمن فولاد نيست ، او بسان الماس است 7 اوت 2010 10:56, بوسيله ى سارا محمدزاده

    همینطور هم هست، من از بهمن کتاب تاریخ اقتصاد سیاسی و بعضی مقالاتش را خوانده ام. زمانی برای بازدید از قطعه ای از بهشت زهرا که مربوط به شهدای قبل از انقلاب است رفته بود. مطلب جانسوزی نوشته بود که هنگام خواندن نتوانستم جلوی اشکم را بگیرم. دانش و مقاومت و احساس مسئولیت این لر با شرف تضمینی برای آینده ماست. قبل از 22 خرداد که سخت از جامعه سرخورده شده بودم بهمن و احمد زیدآبادی از افرادی بودند که امید را برای من زنده نگه می داشتند. دست این الماس درخشان را با بغض می بوسم.

    پاسخ به اين پيام

  • فقط میتونبم بگم که براهمشون دعا میکنیم

    پاسخ به اين پيام


اعلان پس از تأئيد

سخنگاه  : پيامهاى شما پس از تأئيد گردانند گان سايت نمايان خواهند شد

يك پيام ، يك تفسير ؟
  • (براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه جاى خط ها را خالى بگذاريد)

(اختيارى) كى هستيد؟
بنا به توافقنامه Creative Commons برخی از حقوق برای ژیلا بنی یعقوب محفوظ است.
نقل قول غیرتجاری و با ذکر منبع و اطلاع نویسنده، آزاد است.