هفت سین ما

چهار شنبه 23 مارس 2011


سال نو رسید و بهمن نیامد و من بدون حضور او هفت سین گذاشتم.همیشه وسایل هفت سین را با بهمن می خریدیم و سفره هفت سین را با هم می چیدیم.

امسال وسایل سفره هفت سین را خودم به تنهایی گرفتم اما در چیدنش تنها نبودم و مادر و خواهرها و از همه مهم تر امیر مهدی عزیزم همراهی ام کردند و سفره متفاوت تری نسبت به هرسال چیدیم.

از همه جالب تر این بود که امیر کوچولو از چند ساعت قبل از آغاز سال نو می گفت که حتما تا لحظه تحویل سال که نزدیک ساعت سه بامداد است باید بیدار بماند و اصرار می کرد که اگر خوابش بردحتما ما بیدارش کنیم.می گفت موقع تحویل سال یک کار مهم دارد.

کار مهمش این بود که موقع تحویل سال گفت به احترام بهمن وهمه زندانی های سیاسی یک دقیقه سکوت کنیم.

من و همه اعضای خانواده هاج و واج به یکدیگر نگاه می کردیم که این ایده از کجا به ذهنش رسیده؟اصلا ایده یک دقیقه سکوت را از کجا آورده؟

گفت که ایده سکوت را در مسابقه های فوتبال که از تلویزیون دیده یاد گرفته ...

3 پيامهاى سخنگاه

 • هفت سین 24 مارس 2011 03:49

  امسال ما هم که زندانی سیاسیی در خانواده نداریم عید خوشی نداشتیم. سفره هفت سین چیدیم ولی دلمان بهاری نبود. به امید روزهای بهتر

  پاسخ به اين پيام

 • هفت سین ما 26 مارس 2011 17:27, بوسيله ى همیشه سبز

  سلام خواهرم. امید اینکه اجازه داشته باشم شما را خواهر بخوانم. نامه شما به جناب دادستان را در سایتی خواندم. جگر سوخته ام آتش گرفت از بی مهری هایی که به امثال شما عزیزان می شود و کاری از من و ما ساخته نیست، جز همین که اینحا و برای شما بنویسم که خواهرم، صبوریتان را گرامی می دارم و به خاطر می آورم آیه شریفه قرآن کریم را که: ان الله مع الصابرین.(و) ان الله یحب الصابرین. می دانم که شما به معنای واقعی کلام خدا را درک می کنید که در برابر آقایان لبخند می زنید. کاش آنها هم قدری به وعده های الهی ایمان داشتند...اندکی صبر سحر نزدیک است... سبز باشید و پایدار

  پاسخ به اين پيام

 • هفت سین ما 27 مارس 2011 07:57, بوسيله ى امیر ح

  نوشته های شما را در فیسبوک و وبسایت انتشار دادم ، برای شما و تمامی خانواده ی زندانیان سیاسی آرزوی موفقیت دارم و بدانید که شمائید که سربلند، پایان بازی دیکتاتور را خواهید دید.

  پاسخ به اين پيام


اعلان پس از تأئيد

سخنگاه  : پيامهاى شما پس از تأئيد گردانند گان سايت نمايان خواهند شد

يك پيام ، يك تفسير ؟
 • (براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه جاى خط ها را خالى بگذاريد)

(اختيارى) كى هستيد؟
بنا به توافقنامه Creative Commons برخی از حقوق برای ژیلا بنی یعقوب محفوظ است.
نقل قول غیرتجاری و با ذکر منبع و اطلاع نویسنده، آزاد است.